Это важно.

Мы предлагаем удобный сервис для тех, кто хочет купить – продать: земельный участок, дом, квартиру, коммерческую или элитную недвижимость в Крыму. //crimearealestat.ucoz.ru/ Перепечатка материалов разрешена только при условии прямой гиперссылки //allmedicine.ucoz.com/

Поиск

Реклама

Statistics


Онлайн всього: 85
Гостей: 85
Користувачів: 0

Нас смотрят

free counters

Ссылки.

Мы предлагаем удобный сервис для тех, кто хочет купить – продать: земельный участок, дом, квартиру, коммерческую или элитную недвижимость в Крыму. //crimearealestat.ucoz.ru/

Чат

АПЕНДИЦИТ І ВАГІТНІСТЬ.

 Гострий апендицит - найбільш часте захворювання черевної порожнини. У вагітних апендицит зустрічається відносно частіше, ніж в усій популяції.

 Апендицит ускладнює перебіг вагітності. В другій половині вагітності не відбувається осумкування периапендикулярного випоту при перфорації апендикулярного відростка, і частіше розвивається розлитий перитоніт. Спайки з маткою, що утворюються, призводять до переривання вагітності. З 5-го місяця вагітності апендикулярний відросток зі сліпою кишкою відтісняється маткою догори і назад. Це змінює локалізацію болю, іноді може заважати діагностиці.

 Біль у цьому випадку локалізується аж у підребер'ї, він не такий інтенсивний, як у невагітних, що веде до пізнього звертання до лікаря, пізньої госпіталізації і операції. Важко розпізнавати апендицит у пологах, тому що біль може бути віднесений за рахунок перейм; напруження м'язів передньої черевної стінки виражене мало. При цьому слід звернути увагу на локальну болючість, симптом Сітковського, Бартом'є-Міхельсо-на, нейтрофільний лейкоцитоз. З'являється нудота, можливе

 блювання. Температура підвищується до 38 С, але може бути і нормальною. Розвивається тахікардія. Язик спочатку обкладений, пізніше стає сухим. Напруження м'язів передньої черевної стінки нерізко виражене через перерозтягнення її, а апендикс знаходиться ззаду за маткою. Симптом Ровзінга і Сітковського зберігають своє значення не завжди. Часто чітко визначається симптом Бартом'є-Міхельсона: посилення болю при пальпації у положенні на правому боці, коли апендикс притиснутий маткою, а не на лівому, як у невагітних. Симптом Щоткіна-Блюмберга виникає рано, коли клінічна картина недостатньо ясна, можливе динамічне спостереження (не більше З годин). Тактика при підтвердженні діагнозу апендициту така ж сама, як і у невагітних: потрібна операція. У випадку, коли апендицит не можна виключити, теж необхідна операція. Одночасно слід призначити засоби, спрямовані на попередження переривання вагітності. Використовують свічки з папаверином, сальбутамолом, сульфат магнію 25% по 10 мл із 5 мл новокаїну внутрішньом'язово, прогестерон, вітамін Е. В більш пізні терміни можна використовувати партусистен та алупент внутрішньовенно.

 Якщо операція пройшла успішно і явищ загрози переривання вагітності немає, жінці можна дозволити вставати на 4-5 день.

 Коли в результаті деструктивного апендициту розвивається перитоніт, найбільш раціональним є апендектомія і лікування перитоніту при прогресуванні вагітності. Розродження проводиться через природні пологові шляхи, але бажано дещо відстрочити початок пологів, тому що скорочення матки порушують процес осумкування і сприяють генералізації перитоніту.

 У випадку, якщо вагітній, що перенесла апендектомію, необхідно перервати вагітність, слід робити це через 2-3 тижні після операції.

Визначення апендикулярних точок та більшості апендикулярних симптомів у вагітних жінок звичайно малоінформативне.

 У пізні терміни вагітності спостеріга-ється кілька інших, характерних для гостро-го апендициту у вагітних, симптомів: симп-том Менделя — у положенні вагітної на лівому боці біль зменшується, а в разі.

швид-кого повороту на правий бік — біль поси-люється; тазовий симптом Подоненко— Богданової — під час глибокої пальпації висхідної ободової кишки в разі гострого апендициту з'являється різкий біль у ділянці таза або правої клубової ділянки, ближче до лобка; симптом Л.Д.Тараненка — при зміщенні матки зліва направо у положенні хворої на спині біль посилюється; симптом Петера — якщо м'яко натиснути кистю в ділянці лівого ребра матки, з'являється «хви-ля», що досягає червоподібного відростка, при цьому в разі його запалення з'являється біль у правій клубовій ділянці; симптом Міхельсона — відчуття болю у правій половині живота у положенні вагітної на правому боці; Т.І.Іванов вважає, що однією з постійних ознак апендициту у вагітних є підвищення температури тіла; для апен-дициту у вагітних характерний симптом Леннандера — різниця між пахвовою і ректальною температурою становить 1°С і більше.

  У першій половині вагітності прово-диться диференціальна діагностика апен-дициту з позаматковаю вагітністю, апо-плексією яєчника, гострим правобічним аднекситом, перекрученням ніжки пухлини яєчника; у другій

 половині вагітності — з пієлонефритом, холециститом, загрозою переривання вагітності.

 Лікування. При гострому та підгострому апендициті показана термінова операція в будь-які терміни вагітності. Операцію слід проводити у хірургічному відділенні з подальшим наглядом лікаря-xipypra та акушера-гінеколога.

 Акушерська тактика має бути спрямова-на на збереження вагітності й подальше ведення пологів природними пологовими шляхами. Якщо, незважаючи на терапію, спрямовану на збереження вагітності, необхідне переривання її, бажано розродження проводити піхвовим шляхом.

ВАГІТНІСТЬ ТА КИШКОВА НЕПРОХІДНІСТЬ. ВАГІТНІСТЬ ТА КОЛІТ

Кишкова непрохідність. Причини непрохідності у вагітних такі самі, як і в невагітних: спайки та зрощення після пере-несених операцій та запальних процесів, наявність пухлин, що стискують просвіт кишок, інвагінація, копро стаз, спазм і пара-ліч кишок, ущемлені грижі тощо. В 15 % випадків кишкова непрохідність пов'язана тільки з вагітністю і виникає внаслідок завороту кишок у разі швидкої зміни топо-графії черевних органів, що найчастіше трапляється у три критичні періоди: на 4-му місяці вагітності (при виході матки з порож-нини малого таза), наприкінці вагітності або під час пологів, коли велика частина плода опускається у малий таз, і в післяпологовий період в результаті швидкого зменшення об'єму матки. При цьому розвиткові киш-кової непрохідності сприяє деяке ослаблен-ня моторної функції кишок під час вагіт-ності.

У клінічній картині кишкової непрохідності розрізняють три стадії.

Перша, початкова, стадія характеризується раптовою появою різкого переймопо-дібного болю в животі, що супроводжується нудотою, блюванням, бурчанням. Темпера-тура тіла нормальна. Передня черевна стінка піддатлива, м'яка, відчувається посилена перистальтика кишок у верхніх відділах живота, місцевий метеоризм. Біль зростає, хвора при цьому часто кричить.

Друга стадія характеризується тим, що прояви захворювання ніби затухають, біль дещо послаблюється, поширюється рівно-мірно по всьому животу. Перистальтика кишок зменшується, відходження газів і калу затримується, клізма не  блюванням. Біль звичайно має оперізуючий характер, часто іррадіює в ділянку лівої лопатки. Характерна блідість та ціаноз шкіри, видимих слизових оболонок, іноді — жовтяничність. Стан швидко стає тяжким, відзначаються симптоми загальної інтоксикації — тахікардія, артеріальна гіпотензія, а у важких випадках — колапс і шок.

 Під час пальпації живота — ригідність передньої черевної стінки, різка болісність у надчеревній ділянці і в лівому підребер'ї, часто — відчуття розпирання живота, за-тримка газів і випорожнення. Лабораторна діагностика ґрунтується на визначенні під-вищеного вмісту діастази та амілази в крові і в сечі.

Панкреатит диференціюють з надмірним блюванням вагітних, гострим апендицитом, холециститом, перфоративною виразкою шлунка, кишковою непрохідністю. Дифе-ренціальну діагностику та лікування прово-дять за участі лікарів-консультантів — терапевта і хірурга.

Лікування. Консервативний метод ліку-вання включає голод протягом 3—4 днів, потім щадну вуглеводну дієту, бідну на жи-ри, спазмолітичні та аналгезивні засоби, антиферментні препарати (трасилол). У разі важкого, прогресуючого панкреатиту вда-ються до хірургічного лікування при будь-якому терміні вагітності. Питання про збе-реження вагітності розв'язується індивіду-альнозалежно від тяжкості захворювання та ефективності лікування. При терміні вагітності до 12 тиж доцільно перервати її.

Коліт — запалення слизової оболонки товстої кишки. Причиною виникнення ко-літу можуть бути дизентерія, сальмонельоз (харчові токсикоінфекції), харчові небактеріальні отруєння, грубі погрішності у хар-чуванні.

 Коліту властиві гострий біль тягнучого або спастичного характеру, бурчання у животі, втрата апетиту, загальне нездужання. Випорожнення рідкі з домішкою слизу, іно-ді й крові, до 15—20 разів на добу, з бо-лісними тенезмами. Під час пальпації відзначаються болісність за ходом товстої кишки, бурчання. У крові — помірний лейкоцитоз, підвищена ШОЕ; при ректоро-маноскопії — гіперемія та набряк слизової оболонки.

Лікування

при інфекційному коліті про-водиться в інфекційному стаціонарі — антибактеріальна та проти паразитарна тера-пія, в разі токсичного коліту призначають сольові проносні препарати. У 1-й день лі-кування рекомендують багато пити, на 2— 5-й день — дієту № 4, потім № 46,4в. У разі зневоднення вводять ізотонічні розчини або гемодез внутрішньовенно. Всередину призна-чають обволікаючі та в'яжучі засоби (пре-парати вісмуту, каолін, настій плодів че-ремхи, чорниці, вільхи). Для нормалізації кишкової мікрофлори призначають ентеро-септол, колібактерин тощо.

 Вагітність при коліті часто ускладню-ється передчасним перериванням її.

 Роділь з колітом госпіталізують в обсерваційне від-ділення.

ВАГІТНІСТЬ ТА ПЕРИТОНІТ. ВАГІТНІСТЬ ТА ПАНКРЕАТИТ

Перитоніт — запалення очеревини. Найчастіші причини — гострий апендицит, перфоративна виразка шлунка, гнійний сальпінгіт тощо.

 

У початковій стадії ознаки перитоніту затушовані клінікою основного захворю-вання, але згодом біль поширюється по всьому животу, м'язи напружені, симптоми подразнення очеревини позитивні. Пульс прискорений, наявні розходження показ-ників частоти пульсу й температури тіла, вміст лейкоцитів у крові підвищується.

 

У пізній стадії — класична картина пе-ритоніту: риси обличчя загострені, пульс частий, слабкого наповнення, язик сухий, обкладений, спрага, блювання. Живіт рів-номірно здутий, не бере участі в акті дихання, під час пальпації болісний у всіх від-ділах, симптоми подразнення очеревини позитивні, під час аускультації кишкові шуми не прослуховуються.

 

Лікування хірургічне при будь-якому терміні вагітності, під час пологів і в після-пологовий період. Прогноз для матері в разі поширеного перитоніту несприятливий.

 

Панкреатит — запалення підшлункової залози. Під час вагітності трапляється досить рідко, частіше у другій половині вагітності та в післяпологовий період.

 

Гострий панкреатит розвивається на ґрунті тривалого й надлишкового харчу-вання жирною їжею, вживання алкоголю; при вагітності — внаслідок порушення рів-новаги вегетативної нервової системи, а також за наявності холециститу або жовчно-кам'яної хвороби.

 

Клініка. Гострий панкреатит розпочинається болем у лівому підребер'ї та надче-ревній ділянці, що супроводжується частим повторним блюванням. Біль звичайно має оперізуючий характер, часто іррадіює в ділянку лівої лопатки. Характерна блідість та ціаноз шкіри, видимих слизових оболо-нок, іноді — жовтяничність. Стан швидко стає тяжким, відзначаються симптоми загальної інтоксикації — тахікардія, арте-ріальна гіпотензія, а у важких випадках — колапс і шок.

 

 

Під час пальпації живота — ригідність передньої черевної стінки, різка болісність у надчеревній ділянці і в лівому підребер'ї, часто — відчуття розпирання живота, за-тримка газів і випорожнення. Лабораторна діагностика ґрунтується на визначенні під-вищеного вмісту діастази та амілази в крові і в сечі.

 

Панкреатит диференціюють з надмірним блюванням вагітних, гострим апендицитом, холециститом, перфоративною виразкою шлунка, кишковою непрохідністю. Дифе-ренціальну діагностику та лікування прово-дять за участі лікарів-консультантів — терапевта і хірурга.

 

Лікування. Консервативний метод ліку-вання включає голод протягом 3—4 днів, потім щадну вуглеводну дієту, бідну на жи-ри, спазмолітичні та аналгезивні засоби, антиферментні препарати (трасилол). У разі важкого, прогресуючого панкреатиту вда-ються до хірургічного лікування при будь-якому терміні вагітності. Питання про збе-реження вагітності розв'язується індивіду-ально

 

залежно від тяжкості захворювання та ефективності лікування. При терміні вагітності до 12 тиж доцільно перервати її.


 

Раскрутка сайта - регистрация в каталогах PageRank Checking Icon Яндекс цитирования