Это важно.

Мы предлагаем удобный сервис для тех, кто хочет купить – продать: земельный участок, дом, квартиру, коммерческую или элитную недвижимость в Крыму. //crimearealestat.ucoz.ru/ Перепечатка материалов разрешена только при условии прямой гиперссылки //allmedicine.ucoz.com/

Поиск

Реклама

Statistics


Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Нас смотрят

free counters

Ссылки.

Мы предлагаем удобный сервис для тех, кто хочет купить – продать: земельный участок, дом, квартиру, коммерческую или элитную недвижимость в Крыму. //crimearealestat.ucoz.ru/

Чат

Безплідний шлюб

Шлюб вважають безплідним, якщо впродовж року регулярного статевого життя без застосування контрацептивів не настає вагітність. Безпліддя трапляється у 10-12% усіх шлюбів, його поділяють на чоловіче, жіноче та змішане. Близько 45% випадків безплідних шлюбів пов'язано із безпліддям чоловіків, 55% — із безплідністю жінок.

Розрізняють абсолютну безплідність, коли в організмі є такі зміни, за яких вагітність абсолютно неможлива (відсутність матки, яєчників), та відносну, коли до безплідності призводять причини, які можна усунути. Крім того, розрізняють первинну безплідність (коли у жінки не було жодної вагітності) і вторинну (якщо у минулому була вагітність).

Для виявлення причини безплідності необхідне обстеження подружньої пари. Оскільки чоловіків обстежити значно простіше, обстеження розпочинають із них.

Чоловіча безплідність

Фізіологія репродуктивної системи чоловіка

Система гіпоталамус-гіпофіз-яєчка у чоловіків є постійно функціонуючою замкненою коловою системою, що забезпечує біологічну надійність репродуктивної функції, продукуючи декілька мільйонів сперматозоїдів (сперматозоонів) щодня. Зрілі чоловічі статеві клітини складаються з голівки, шийки та хвостової частини. Голівка має форму овоїда довжиною 4,5 мкм, шириною 2,5 мкм, що містить велике ядро. Хвостик забезпечує активну рухливість клітини у статевих шляхах жінки. Енергію, необхідну для руху, сперматозоїди отримують шляхом метаболізму ендогенних та екзогенних субстратів. Механізм моторної функції сперматозоїдів надзвичайно складний, кожне коливання являє собою ензимо-іонно-руховий комплекс. Спермальна флагелярна аксонема — структурно і хімічно складна органела, здатна генерувати ундулюючі хвилі з енергії гідролізу АТФ.

Зміна рухомості сперматозоїдів відбувається паралельно з набуванням фертилізуючих властивостей — капацитацією. Цей процес розпочинається ще в епідидимісі, де незрілі сперматозоїди набувають якісно нових характеристик і перетворюються на зрілі, рухомі форми, і завершується у статевих шляхах жінки, куди сперма потрапляє після еякуляції.

Характеристика сперми. Зразки сперми збирають після 2-3-денного утримання від статевого життя. Для спермограми необхідно досліджувати сперму не пізніше ніж через 1-1,5 години після еякуляції. Її отримують або шляхом мастурбації, або під час перерваного статевого акту. Збирають її у чисту суху посудину і доставляють у лабораторію.

Об'єм еякуляту у здорових чоловіків від 2 до 5 мл. Загальна кількість сперматозоїдів повинна складати не менше 50 млн. Нижня межа норми — 20х106. Нормальною вважається сперма, в якій не менше 50% сперматозоїдів мають хорошу рухомість. Рух сперматозоїдів повинен бути поступальним, в одному напрямку. Спермії з коливальними або коловими рухами вважаються інфертильними або низькофертильними.

Патологічні зміни можуть проявлятися у неправильній формі та розмірах голівки чи хвоста.

При дослідженні сперми можна виявити азооспермію (відсутність сперматозоїдів), некроспермію (мертві сперматозоїди), олігоспермію (зменшення кількості сперматозоїдів), тератозооспермію (переважання патологічне змінених форм сперматозоїдів).

Причиною чоловічої безплідності може бути порушення сперматогенезу як наслідок перенесеного запального процесу, травм, інфекційних захворювань у дитинстві (особливо епідемічного паротиту), урогенітальних інфекцій у вигляді орхіту та епідидиміту (гонорея), наявності крипторхізму, варикоцеле, а також інтоксикації алкоголем, хімічними агентами. Часто безплідність є результатом дії іонізуючої радіації, електромагнітного випромінювання, високої температури. Велике значення у розвитку безплідності у чоловіків має вірус простого герпесу та хламідійна інфекція, при якій сперма може переносити інфекцію у жіночі статеві органи. Безплідність виникає також при виснажливих захворюваннях печінки, нирок, легень, ендокринній патології (цукровий діабет, хвороба Іценка-Кушінга).

Іноді безплідність виникає як результат сенсибілізацї жінки до сперми даного чоловіка.

У випадку, коли у спермограмі є зміни, чоловіка направляють до сексопатолога чи андролога.

Якщо всі показники спермограми нормальні, розпочинають обстеження жінки.


Раскрутка сайта - регистрация в каталогах PageRank Checking Icon Яндекс цитирования