Это важно.

Мы предлагаем удобный сервис для тех, кто хочет купить – продать: земельный участок, дом, квартиру, коммерческую или элитную недвижимость в Крыму. //crimearealestat.ucoz.ru/ Перепечатка материалов разрешена только при условии прямой гиперссылки //allmedicine.ucoz.com/

Поиск

Реклама

Statistics


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Нас смотрят

free counters

Ссылки.

Мы предлагаем удобный сервис для тех, кто хочет купить – продать: земельный участок, дом, квартиру, коммерческую или элитную недвижимость в Крыму. //crimearealestat.ucoz.ru/

Чат

201. Хворому з метою відновлення дихання при отруєнні чадним газом був введений аналептичний засіб рефлекторного типу дії з групи н-холіноміметичних засобів. Який засіб було призначено хворому. 
A. Мезатон 
B. Пентамін 
C. Лобеліну гідрохлорид 
D. Адреналіну гідрохлорид 
E. Атропіну сульфат 
202. Хворий похилого віку скаржиться на головний біль, запаморочення, швидку втому, погіршення пам'яті. В анамнезі черепно-мозкова травма. Яку групу препаратів необхідно призначити хворому? 
A. Анальгетики 
B. Транквілізатори 
C. Нейролептики 
D. Снодійні 
E. Ноотропні засоби 
203. У хворого з ларінго-трахеітом відмічається сухий кашель, що спричиняє різкі болі у грудній порожнині. Що необхідно включити у комплексну терапію для заспокоєння кашлю? 
A. Кодеїну фосфат 
B. Камфору 
C. Сальбутамол 
D. Метацин 
E. Настій трави термопсису 
204. Після оперативного втручання хворому призначили внутрішньом'язево напівсинтетичний антибіотик з групи пеніцилінів з переважною дією на грампозитивні мікроорганізми, який не руйнується в кислому середовищі шлунка. Визначити препарат. 
A. Еритроміцин 
B. Ампіокс 
C. Оксациліну натрієва сіль 
D. Біцилін - 5 
E. Левоміцетин 
205. Хворому з опіками рук лікар призначив препарат для зовнішнього застосування який має широкий спектр антимікробної дії. До його складу входять йод, димексид, гліцерин. Визначити препарат. 
A. Ваготил 
B. Розчин Люголя 
C. Протаргол 
D. Йоддицерин 
E. Риванол 
206. При розтині хворого, який помер від інфаркту міокарда виявлено старі та свіжі множинні переломи кісток, зміна об'єму і форми зубів, голубі склери. З історії хвороби відомо, що мав понижений слух. Гістологічно: в губчастій речовині кісток є зменшена кількість дуже тонких пластинок, в кірковому шарі пластинчастих кісток - різко зменшена кількість остеонів. Вкажіть найбільш ймовірне захворювання. 
A. Остеопороз вторинний 
B. Мукополісахаридоз 
C. Недосконалий остеосинтез 
D. Синдром Альпорта 
E. Мармурова хвороба 
207. При падінні у жінки 70 років виник перелом шийки стегна. Назвіть гормон, який відіграє етіологічну роль у виникненні остеопорозних переломів. 
A. Естроген 
B. Соматотропний гормон 
C. Кальцитонін 
D. Мінералокортикоїди 
E. Паратгормон 
208. Після падіння у дитини виник перелом однієї із кісток передпліччя, через певний час наступило загоєння. Назвіть форму регенерації та клітини, які приймали в цьому участь. 
A. Клітинна, остеобласти, остеокласти 
B. Патологічна, остеокласти 
C. Фізіологічна, остеокласти 
D. Внутрішньоклітинна, остеоцити 
E. Репаративна, остеокласти і остеобласти 
209. Назвіть форму регенерації серцевого м'яза при інфаркті міокарда і вкажіть її джерело. 
A. Патологічна, фібробласти і кардіоміоцити 
B. Внутрішньоклітинна, кардіоміоцити 
C. Репаративна, фібробласти 
D. Фізіологічна, кардіоміоцити 
E. Клітинна, фібробласти 
210. У хворого, прооперованого з приводу масивної заочеревинної пухлини, розвинулася гостра ниркова недостатність. Які морфологічні зміни лежать в її основі? 
A. Тромбоемболія ниркової артерії 
B. Апоптоз 
C. Некротичні зміни ептелію канальців 
D. Гематурія 
E. Некротичні зміни в клубочках нирки 
211. Хворий раком стравоходу із множинними метастазами помер від ракової кахексії. Які зміни внутрішніх органів найбільш вірогідно будуть виявлені на розтині? 
A. Гемосидероз скелетних м'язів 
B. Ожиріння серця 
C. Жирова дистрофія печінки 
D. Бура індурація легень 
E. Бура атрофія міокарда 
212. Під час огляду новонародженої дитини виявили зрощення пальців верхніх кінцівок (синдактилія). Така вада розвитку є результатом порушення: 
A. Морфогенетичного апоптозу 
B. Гістогенетичного апоптозу 
C. Філогенетичного апоптозу 
D. Некрозу 
E. Атрофії 
213. При електронномікроскопічному дослідженні клітини було встановлено, що вона загинула внаслідок некрозу, а не апоптозу, оскільки для апоптозу не є характерним: 
A. Фагоцитоз апоптозних тілець 
B. Розщеплення ДНК 
C. Збереження цілісності органел 
D. Відсутність запальної відповіді 
E. Дифузна локалізація хроматину в клітині 
214. При електронномікроскопічному дослідженні біоптату печінки виявлено, що між чисельними мітохондріями знаходиться велика кількість плоских цистерн і міхурців із секреторними гранулами, стінки яких утворені мембранами. Про гіперплазію складових якої ультраструктури йде мова? 
A. Лізосом 
B. Мікротрубочок 
C. Апарату Гольджі 
D. Ендоплазматичного ретикулуму 
E. Піноцитозних міхурців 
215. При електронномікроскопічному дослідженні м'язових клітин серця було діагностовано гіпертрофію міокарда, оскільки цитоплазма кардіоміоцитів містила велику кількість: 
A. Гліальних філаментів 
B. Нейрофіламентів 
C. Віметину 
D. Десміну 
E. Цитокератину 
216. Чоловік 47 років поступив у діагностичне відділення профпатології для уточнення характеру пневмоконіозу. При вивченні біоптату легені виявлено багато дрібних гранульом, які локалізуються субплеврально в інтерстиційній тканині навколо дрібних судин і бронхів. Гранульоми складаються з епітеліоїдних, лімфоїдних, плазматичних клітин, а також клітин типу Лангханса або гігантських клітин сторонніх тіл. У гранульомах і всередині гігантських клітин розташовуються голчасті кристалічні включення (спікули) від 3 до 10 нм у довжину, які мають подвійну променезаломлюваність у поляризованому світлі і складаються з карбонату кальцію. Виявлення цих структур дозволило лікарю поставити діагноз: 
A. Азбестоз 
B. Гострий бериліоз 
C. Силікоз 
D. Антракоз 
E. Хронічний бериліоз 
217. Хворий помер від раку шкіри. Із анамнезу встановлено, що він 15 років працював у науковій лабораторії з вивчення впливу іонізуючого опромінення на життєві об'єкти. Назвіть, яке іонізуюче опромінення привело до цього захворювання. 
A. б-промені 
B. в-промені 
C. Нейтрони 
D. Рентгенівське 
E. г-промені 
218. У 19-річної дівчинки клінічно виявлено таку групу синдромів: низький зріст, статевий інфантилізм, відставання у інтелектуальному та статевому розвитку, вада серця. Які найбільш ймовірні причини даної патології? 
A. Нерозходження статевих хромосом 
B. Трисомія по 18-й хромосомі 
C. Трисомія по 20-й хромосомі 
D. Трисомія по 13-й хромосомі 
E. Часткова моносомія 
219. При обстеженні 7-річної дитини виявлено наступні синдроми: низький зріст, широке округле лице, близько розміщені очі із вузькими очними щілинами, напіввідкритий рот. Діагностовано також вада серця. Ці клінічні ознаки найбільш характерні для хвороби Дауна. Вкажіть причину даної патології. 
A. Трисомія 13-ої хромосоми 
B. Нерозходження статевих хромосом 
C. Часткова моносомія 
D. Трисомія 20-ої хромосоми 
E. Трисомія 21-ої хромосоми 
220. При розтині трупа новонародженого хлопчика виявлена полідактилія, мікроцефалія, незарощення верхньої губи та верхнього піднебіння, а також гіпртрофія паренхіматозних органів. Вказані вади відповідають синдрому Патау. Яка найбільш ймовірна причина даної патології? 
A. Часткова моносомія 
B. Трисомія 13-ої хромосоми 
C. Трисомія 18-ої хромосоми 
D. Нерозходження статевих хромосом 
E. Трисомія 21-ої хромосоми 
221. У новонародженої дитини виявлено наступну патологію: аномалія розвитку нижньої щелепи та гортані, що супроводжується характерними змінами голосу, а також мікроцефалія, вада серця, чотирьохпалість. Яка найбільш йморівна причина таких аномалій? 
A. Часткова моносомія короткого плеча 9-ої хромосоми 
B. Часткова моносомія короткого плеча 11-ої хромосоми 
C. Трисомія 21-ої хромосоми 
D. Часткова моносомія короткого плеча 7-ої хромосоми 
E. Часткова моносомія короткого плеча 5-ої хромосоми 
222. У льотчика, який загинув внаслідок розгерметизації кабіни літака, при розтині були виявлені добре виражене трупне задубіння, емфізема підшкірної клітковини тулуба та лиця, у легенях спостерігався набряк та периваскулярні крововиливи, у венах кров піниста та рідка. При гістологічному дослідженні внутрішніх органів у судинах виявлено велику кількість пухирців, у печінці - жирова дистрофія. В головному і спинному мозку - множинні дрібні ішемічні осередки сірого розм'якшення. Вкажіть найбільш ймовірну причину таких змін. 
A. Повітряна емболія 
B. Тромбоемболія 
C. Тканинна емболія 
D. Жирова емболія 
E. Газова емболія 
223. У чоловіка віком 50 років, який гостро захворів, діагностовано дизентерію. Смерть наступила на 8-й день захворювання. Під час розтину виявлено потовщену стінку сигмовидної та початкових відділів прямої кишки, фібринозну плівку на поверхні слизової. Гістологічно: глибокий некроз слизової оболонки з просяканням некротичних мас фібрином. Який вид коліту мав місце у хворого? 
A. Гангренозний коліт 
B. Постдизентерійний коліт 
C. Дифтеритичний коліт 
D. Катаральний коліт 
E. Виразковий коліт 
224. У чоловіка 40 років в ділянці шиї виникло почервоніння та набряк шкіри і з часом розвинувся невеликий гнійник. На розрізі осередок щільний, жовто-зеленого забарвлення. В гнійних масах видно білі крупинки. Гістологічно виявлено друзи грибка, плазматичні та ксантомні клітини, макрофаги. Вкажіть найбільш ймовірний вид мікозу. 
A. Кокцидіоїдомікоз 
B. Споротрихоз 
C. Кандидоз 
D. Актиномікоз 
E. Аспергільоз 
225. На розтині чоловіка, який помер на 5-у добу захворювання черевним тифом, виявлені наступні зміни: групові фолікули клубової кишки збільшені, повнокровні і виступають над слизовою оболонкою, на їх поверхні видно борозни та звивини. Гістологічно: повнокрів'я і набряк тканини, наявність великих клітин із світлою цитоплазмою, які містять черевнотифозні палички. Про якийц період місцевих змін при черевному тифі можна думати? 
A. Стадія утворення виразок 
B. Стадія мозкоподібного набухання 
C. Стадія некрозу 
D. Стадія загоювання виразок 
E. Стадія чистих виразок 
226. При розтину трупа чоловіка 40 років виявлено різко розширений просвіт тонкої кишки, переповнений рідиною, яка нагадує "рисовий відвар". Стінка кишки набрякла, на слизовій велика кількість дрібнокрапкових крововиливів. Для якого інфекційного захворювання характерний описаний ентерит? 
A. Чума 
B. Бруцельоз 
C. Туляремія 
D. Холера 
E. Сибірка 
227. Під час розтину в печінці померлого був виявлений утвір у вигляді міхура округлої форми з гладкою поверхнею діаметром 5 см. В його порожнині знаходилася велика кількість дрібних міхурців з прозорим безбарвним вмістом. Тканина печінки навколо міхура склерозована. Вкажіть ймовірний патологічний процес. 
A. Гідатидозний ехінококоз 
B. Альвеококоз 
C. Цистицеркоз 
D. Опісторхоз 
E. Шистосомоз 
228. Під час розтину трупа чоловіка 55 років, який протягом останніх восьми років хворіл на хронічну форму тропічної малярії, виявлено, що сіра речовина головного мозку та селезінка аспідно-сірого кольору. Який пігмент зумовив таке забарвлення? 
A. Гематопорфірин 
B. Ліпофусцин 
C. Гемосидерин 
D. Гемомеланін 
E. Меланін 
229. При гістологічному дослідженні в скелетних м'язах виявлено зміну діаметру м'язових волокон (дрібні та гігантські), ядра розміщуються ланцюжком, їх багато, є кільцевидні волокна, які містять міофібрили, орієнтовані по колу, на противагу поздовжньо орієнтованих в нормі. При забарвленні гематоксилін-еозином вони набувають голубого кольору. Має місце дегенерація, некроз і фагоцитоз м'язових волокон. Для якого захворювання є характерними виявлені морфологічні зміни? 
A. Міотонічна дистрофія 
B. Поліміозит 
C. Прогресуюча міопатія 
D. М'язова дистрофія Дюшена 
E. М'язова дистрофія Беккера 
230. При гістологічному дослідженні біоптатів скелетних м'язів хворого з підозрою на колагеноз виявлено дистрофічні зміни: відсутність поперечної посмугованості, багато некротизованих м'язових волокон, відклади дрібних зерен вапна в осередках некрозу. Вкажіть найбільш ймоіврне захворювання. 
A. Міотонічна дистрофія 
B. Дерматоміозит 
C. Системна склеродермія 
D. М'язова дистрофія Беккера 
E. Поліміозит 
231. При гістологічному дослідженні біоптату печінки чоловіка з проявами печінкової недостатності знайдено порушення будови часточок, гідропічну та балонну дистрофію гепатоцитів, їх некроз на періферії часточок. Крім того спостерігається дифузна гістіолімфоцитарна інфільтрація склерозований портальних трактів, яка проникає на періферію часточок, оточуя і руйнуя гепатоцити. Який з перелічених діагнозів найбільш вірогідний? 
A. Хронічний активний алкольний гепатит. 
B. Гострий акольний гепатит. 
C. Гостра циклічна форма вірусного гепатиту. 
D. Холестатична форма вірусного гепатиту. 
E. Хронічний перситуючий алкогольний гепатит. 
232. При електронномікроскопічному дослідженні покривного епітелію дихальних шляхів та слизової оболонки середнього вуха в їх війках знайдені дефектні малорухомі мікротрубочки. Який з перелічених діагнозів найбільш вірогідний? 
A. Хвороба Альцгеймера. 
B. Синдром Картагенера. 
C. Хвороба Вільсона-Коновалова. 
D. Синдром Целвегера. 
E. Синдром Чедіака-Хігасі. 
233. При огляді тіла жінки, що була доставлена для розтину, знайдено деформацію нижніх кінцівок, хребта та ребер. Кістки легко ріжуться ножем, мають на розрізі множинні пухлиноподібні утворення, пістрявого вигляду з поодинокими кистами. Гістологічно: осередки лакунарного розсмоктування, новоутворення фиброзної тканини, гігантоклітинні гранульоми, скопичення ерітроцитів та гемосидерину, а також кисти. Який з перелічених діагнозів найбільш вірогідний? 
A. Метастази пухлини. 
B. Мієломна хвороба. 
C. Хвороба Реклінгхаузена. 
D. Рахіт. 
E. Подагра. 
234. У мертвонародженої дитини знайдено повний дефект задньої стінки хребтового канала, м'яких тканин, шкіри та мозкових оболонок. Розпластаний спинний мозок лежить відкритим на передній стінці канала. Який з перелічених діагнозів найбільш вірогідний? 
A. Менінгоцеле. 
B. Енцефалоцистоцеле. 
C. Рахіосхіз. 
D. Мієлоцеле. 
E. Менінгомієлоцеле. 
235. У померлого, який при житті траждав на прогресуючу форму вторинного туберкульозу, під час аутопсії знайдено збільшену, щільну ліву легеню, на розтині жовтого кольору з фібринозними накладеннями на плеврі. Мікроскопічно виявлено переважання некротичних змін. Який з перелічених діагнозів найбільш вірогідний? 
A. Інфільтративний туберкульоз. 
B. Гострий осередковий туберкульоз. 
C. Казеозна пневмонія. 
D. Фиброзно-кавернозний туберкульоз. 
E. Фіброзно-осередковий туберкульоз. 
236. У чоловіка при обстеженні виявлено порушеня синтезу жовчних кислот, зниження каталазної активності печінки. при електронномікроскопічному дослідженні біоптату печінки виявлено відсутність пероксисом в гепатоцитах, зменьшення числа мітохондрій, редукцію ендоплазматичної сітки, накопичення в цитоплазмі глікогену та ліпідів. Який з перелічених діагнозів найбільш вірогідний? 
A. Акаталаземія. 
B. Системна недостатність карнітину. 
C. Хвороба Вільсона-Коновалова. 
D. Синдром Целвегера. 
E. Синдром Картагенера. 
237. При патологоанатомічному дослідженні інтранатально загиблої дитини виявлено укорочення та потовщення кінцівок, великі шкіряні складки, збільшення голови, сідлопордібний ніс, зкорочення шиї, потовщення тіл хребців, гіпоплазію грудини та легень. Який з перелічених діагнозів найбільш вірогідний? 
A. Летальна мікромелія. 
B. Мармурова хвороба. 
C. Недосконалий остеогенез. 
D. Ахондродисплазія. 
E. Фокомелія. 
238. У хворого 40 років за життя довгий час була висока температура, затемнення свідомості, бактеріємія. При розтині склера і шкіра жовтого кольору, крововиливи у серозних і слизових оболонках, збільшені лімфатині вузли та селезінка. Мікроскопічно в селезінці та лимфовузлах проліферація ретикулярних клітин. В серці, печінці, нирках - проміжне запалення, в стінках судин васкуліти, фібриноїдний набряк. Який з перелічених діагнозів найбільш вірогідний? 
A. Гострий недиференційований лейкоз. 
B. Септикопіємія. 
C. Септицемія 
D. Хроніосепсіс. 
E. Гострий лімфолейкоз. 
239. У дитини 10 років, що страждає хронічним тонзилітом з багаторазовими рецидивами, виникла гостра біль у стегні. Під час оперативного втручання видалені фрагменти кісткової тканини з явищами флегмонозного запалення кісткового мозку, гаверсових каналів, некрозами компактної пластинки. Який з перелічених діагнозів найбільш вірогідний? 
A. Гострий гематогенний остеомієліт. 
B. Хвороба Педжета. 
C. Абсцесс Броді. 
D. Хронічний гематогенний остеомієліт. 
E. Періостит. 
240. При розтині новонародженої дитини, яка померла на першому тижні життя від серцевої недостатності, виявлено збільшення серця з наявністю гіпертрофії м'язових волокон переважно лівого шлуночка. Ендокард лівого шлуночка, а також мітральний і аортальний клапани значно потовщени, біло-жовтого кольору. Який з перелічених діагнозів найбільш вірогідний? 
A. Фібропластичний ендокардит. 
B. Фіброеластоз ендокарда. 
C. Кардіоміопатія. 
D. Гіпертрофія міокарда. 
E. Дифузний ендокардит. 
241. При розтині чоловіка, померлого від опікової хвороби, знайдено набряк головного мозку, збільшення печінки, а також нирок, корковий шар яких набряклий, пістрявий, мозковий - повнокровний. Мікроскопічно: некроз канальців головних відділів з деструкцією базальних мембран, набряк інтерстицію з лейкоцитарною інфільтацією та крововиливами. Який з перелічених діагнозів найбільш вірогідний? 
A. Гостра тубулопатія. 
B. Подагрична нирка. 
C. Пієлонефрит. 
D. Тубулоінтерстиціаальний нефрит. 
E. Мієломна нирка. 
242. При електронномікроскопічному дослідженні біоптату м'язів передпліччя хворого 25 років, який страждав на слабкість скелетних м'язів, виявлено осередки пошкодження плазматичних мембран та наявність у мітохондріальному матриксі численних щільних гранул кальцію. Який з перелічених діагнозів найбільш вірогідний? 
A. Хвороба Чедіака-Хігасі. 
B. Синдром Целвегера. 
C. Хвороба Дабіна-Джонса. 
D. Синдром Картагенера. 
E. Синдром Кернса-Сайра. 
243. П'ятирічний хлопчик на протязі 2 років страждав прогресуючую м'язовою слабкістю спочатку тазового поясу, стегон і гомілок, потім плечевого поясу та тулуба та загинув від пневмонії. На розтині об'ем м'язів збільшенок за рахунок вакатного розростання жирової клітковини та сполучної тканини. Мікроскопічно серед масивного росту жирової та сполучної тканини - поодиникокі атрофічні м'язові волокна з осередками їх некрозу та фагоцитозу. Який з перелічених діагнозів найбільш вірогідний? 
A. М'язова дистрофія Ерба. 
B. М'язова дистрофія Лейдена. 
C. М'язова дистрофія Дюшена. 
D. Міастенія. 
E. Боковий аміотрофічний склероз. 
244. При електронномікроскопічному дослідженні пунктата печінки дитини 5 років, що страждає циклічною нейтропенією, аденопатією, гепатоспленомегалію та рецидивуючими інфекціями, знайдення утворення гігантських органел, у тому числі гігантських лізосом. Який з перелічених діагнозів найбільш вірогідний? 
A. Хвороба Тея-Сакса. 
B. Хвороба Дабіна-Джонса. 
C. Ювенільний гангліозідоз. 
D. Хвороба Садхофа. 
E. Синдром Чедіака Хігасі. 
245. При розтині чоловіка, який тривалий час зловживав алкоголем, печінка малих розмірів, щільна, дрібнобугриста. Мікроскопічно:несправжні часточки, дрібні, розподілені вузькими пучками сполучної тканини, інфільтрованої лімфоцитами та макрофагами; гепатоцити у стані великокрапельного ожиріння. Який з перелічених діагнозів найбільш вірогідний? 
A. Хронічний активний алкогольний гепатит. 
B. Портальний цироз печінки. 
C. Постнекротичний цироз печінки. 
D. Хронічний персистуючий алкогольний гепатит. 
E. Жировой гепатоз. 
246. При електронномікроскопічному дослідженні біоптату печінки хворого на цукровий діабет в ядрах гепатоцитів виявлено пошкодження пор нуклеолеми та "дирчасті, пусті ядра". Який з перелічених патологічних процесів найбільш вірогідний? 
A. Каріолізіс. 
B. Дійсні ядерні включення. 
C. Дисфункціональний набряк ядра. 
D. Вірусообумовлені ядерні включення. 
E. Ядерні цитоплазматичні включення. 
247. У 30-річного чоловіка, який хворів на гостре респіраторне захворювання та загинув при явищах гострої легенево-серцевої недостатності, під час розтину знайдено фібринозно-геморагічне запалення в слизовій оболонці гортані та трахеї, деструктивний панбронхит, збільшені легені, яки мають пістрявий вигляд за рахунок абсцесів, крововиливів, некрозу. Який з перелічених діагнозів найбільш вірогідний? 
A. Парагрип. 
B. Респіраторно-синцитіальна інфекція. 
C. Кір. 
D. Аденовірусна інфекція. 
E. Грип. 
248. Під час розтину чоловіка, у якого після поранення кінцівки виникло тривале нагноєння рани, і який помер при явищах інтоксікації, знайдено загальне виснаженя, зневоднення, була атрофія печінки, міокарду, селезінки, поперечно-смугастої мускулатури та амілоїдоз нирок. Який з перелічених діагнозів найбільш вірогідний? 
A. Септицемія. 
B. Бруцельоз. 
C. Хвороба Чорногубова. 
D. Септикопіємія. 
E. Хронісепсіс. 
249. У новонародженої дитини мають місце значний дефект передньої черевної стінки, гіпоплазія черевної порожнини, наявність неприкритих петель тонкої кишки, печінки поза черевної порожнини. Який з перелічених діагнозів найбільш вірогідний? 
A. Евентрація органов черевної порожнини. 
B. Ентерокистома. 
C. Мекелев дивертикул. 
D. Пупково-кишкова нориця. 
E. Грижа пупка. 
250. У працівника шкіряного виробництва спостерігалось гостре захворювання з явищами гострої ниркової недостатності. На 5-ту добу хворий помер. При аутопсії в нирках крім некротичних змін канальців з деструкцією базальних мембран і великою кількістю "циліндрів", виявлено масивні відкладення солей кальцію в ділянках некрозу. Який з перелічених діагнозів найбільш вірогідний? 
A. Ураження антифризом. 
B. Ураження нирок сульфаніламідами. 
C. Сечокам'яна хвороба. 
D. Гемолітична нирка. 
E. "Сулемова нирка". 
251. У хворої дівчинки 12 років мають місце птоз, швидка стомлюваність мовних м'язів і м'язів стегна. Біопсія останніх виявила ділянки дистрофії, атрофії та некрозу поперечно-смугастої мускулатури з осередковим накопиченням лімфоцитів. В тимусі знайдено тимому. Який з перелічених діагнозів найбільш вірогідний? 
A. Міастенія. 
B. Дерматоміозит. 
C. Боковий аміотрофічний склероз. 
D. Міозит. 
E. Прогресуюча м'язова дистрофія. 
252. При розтині померлого, який хворів на туберкульоз, у верхній долі правої легені знайдено порожнину розмірами 3х2 см, яка сполучається з бронхом. Стінка порожнини щільна, має три шари: внутрішній - піогенний, середній - шар туберкульозної грануляційної тканини, зовнішній - сполучнотканинний. Який з перелічених діагнозів найбільш вірогідний? 
A. Фіброзно-осередковий туберкульоз. 
B. Туберкульома. 
C. Гострий осередковий туберкульоз. 
D. Гострий кавернозний тубеокульоз. 
E. Фіброзно-кавернозний туберкульоз. 
253. На розтині жінки, віком 45 років, яка протягом останніх 15 років страждала на артериальну гіпертензію, цукровий діабет та дисфункцію яєчників, виявлено ожиріння за верхнім типом, базофільну аденому у передній долі гіпофізу, гіперплазію кори надниркових залоз Який з перелічених діагнозів найбільш вірогідний? 
A. Хвороба Іценко-Кушинга 
B. Синдром Іценко-Кушинга 
C. Адипозогенітальна дистрофія 
D. Гіпертонічна хвороба 
E. Аддисонова хороба 
254. На розтині дитини, віком 5 років, яка протягом усього життя страждала від гострих респіраторних інфекцій, хронічного бронхіту, пневмоній, та системного ураження екскреторних залоз, у легенях виявлено обтураційны ателектази та бронхоектази, з поверхні розрізу - стікає густа гнійно-слизьова маса. Мікроскопічно - явища гнійного бронхіту та пневмонії, дрібні бронхоектази та абсцеси. Який з перелічених діагнозів найбільш вірогідний? 
A. хронічна пневмонія 
B. бронхоектатична хвороба 
C. хронічний бронхіт. 
D. легенева форма муковісцидозу 
E. бронхопневмонія 
255. На розтині жінки, яка померла від значних опіків, виявлено венозну гіперемію інтермедіарної зони та пірамід при осередковій ішемії коркового шару нирок. Мікроскопічно: капіляри клубочків у стані спадіння, у епітеліїї канальців - гіаліново-крапельна, гідропічна та жирова дістрофія , в канальцях - циліндри. Який з перелічених діагнозів найбільш вірогідний? 
A. Гострий гломерулонефрит. 
B. Гострий тубуло-інтерстиціальний нефрит. 
C. Гостра ниркова недостатність (олігоанурічна стадія). 
D. Гостра ниркова недостатність (шокова стадія). 
E. Хронічний гломерулонефрит. 
256. У больного, длительно страдавшего ревматизмом, обнаружен стеноз митрального отверстия, смерть наступила от сердечно-легочной недостаточности. На вскрытии обнаружена бурая индурация легких. Назовите при каком виде нарушения кровообращения возникают подобные изменения в легких. 
A. Хроническая правожелудочковая недостаточность. 
B. Хроническая левожелудочковая недостаточность. 
C. Портальная гипертензия. 
D. Острая левожелудочковая недостаточность. 
E. Острая правожелудочковая недостаточность 
257. Больной, со стенозом митрального клапана 4 степени , умер от сердечно-легочной недостаточности. На вскрытии обнаружен гемосидероз легких. Назовите вид нарушения кровообращения в легких. 
A. Общее венозное полнокровие. 
B. Артериальная гиперемия. 
C. Кровоизлияние. 
D. Вакантная гиперемия. 
E. Местное венозное полнокровие. 
258. При гистологическом исследовании удаленного легкого обнаружена туберкулема с некрозом в центре. Назовите вид некроза. 
A. Колликвационный 
B. Жировой 
C. Коагуляционный 
D. Гангрена 
E. Казеозный 
259. Больной умер от сердечной недостаточности, в анамнезе - пульмонэктомия по поводу кисты правого легкого. На вскрытии обнаружено увеличенное в размере левое легкое. Назовите патологический процесс в левом легком. 
A. Нейротическая атрофия 
B. Нейрогуморальная гипертрофия 
C. Викарная гипертрофия 
D. Дисциркуляторная атрофия 
E. Дисфункциональная атрофия 
260. У больного ребенка с высокой температурой и геморрагической сыпью по всему телу, смерть наступила внезапно. На вскрытии обнаружено кровоизлияние в оба надпочечника, поставлен диагноз сепсис. Назовите возбудителя для которого характерны эти изменения. 
A. Стафилококк 
B. Цитомегаловирус 
C. Пневмококк 
D. Менингококк 
E. Стрептококк 
261. У больного через день после ранения появилась подкожная крепитация и быстро распространяющийся отек и некроз мягких тканей конечности. Поставлен диагноз газовая гангрена, назовите возможного возбудителя. 
A. Пневмококк 
B. Стрептококк 
C. Бледная трепонема 
D. Стафилококк 
E. Perfringes 
262. Больной заболел гриппом, умер на 2-ой день от интоксикации. Назовите вид возбудителя. 
A. Микоплазма 
B. Бледная трепонема 
C. Грибы 
D. Бактерия 
E. Вирус 
263. У ребенка появилась высокая температура, мелкоточечная сыпь, коньюнктивит. Умер от присоединившейся пневмонии. При гистологическом исследовании легких обнаружены эндо-, мезо-, панбронхит и гигантоклеточная пневмония. Для какого заболевания характерны обнаруженные изменения. 
A. Дифтерия 
B. Корь 
C. Скарлатина 
D. Ветряная оспа 
E. Крупозная пневмония 
264. Больной 30 лет с пересаженной почкой после длительной иммуносупрессивной терапии умер от генерализованной цитомегалии. Назовите причину этого осложнения. 
A. Лучевой 
B. Экологический 
C. Возрастной 
D. Лекарственный иммунодефицит 
E. Бактериальный 
265. Больной с пересаженной почкой получал иммуносупрессивную терапию, умер от интоксикации. При морфологическом исследовании в легких, почке, поджелудочной железе обнаружены гигантские клетки с крупными ядрами и светлым ободком, напоминающими глаз совы. Назовите заболевание. 
A. Чума 
B. Цитомегалия 
C. Сифилис 
D. Туберкулез 
E. Лепра 
266. У больного с ампутированной нижней конечностью в культе появились болезненные узелки. При микроскопическом исследовании обнаружены ампутационные невромы, к какому виду патологических процессов относятся эти образования. 
A. Метаплазия 
B. Регенерация 
C. Гиперемия 
D. Воспаление 
E. Дистрофия 
267. У больного после глубоких ожогов кожи образовались коллоидные рубцы. К какому виду патологических процессов относятся эти образования. 
A. Не полная регенерация (субституция) 
B. Атрофия 
C. Гипертрофия 
D. Полная регенерация (реституция) 
E. Метаплазия 
268. У больного с лейкозом в трепанобиоптате в участках пролиферации обнаружены атипичные миелоидные клетки, уменьшение количества костных балок, а вокруг оставшихся балок скопление остеокластов. Назовите характер изменения костных балок. 
A. Гиперплазия 
B. Остеомаляция 
C. Обызвествление 
D. Травматическое повреждение 
E. Некроз 
269. Мужчина, 40 лет страдал хроническим бронхитом, умер от истощения. На вскрытии в легких в просвете бронхов обнаружено эндофитное разрастание светло-серой мягковатой ткани. При микроскопическом исследовании в стенке бронха среди разрастаний атипичного плоского эпителия обнаружены роговые жемчужины. Ваш диагноз. 
A. Плоскоклеточный рак без ороговения 
B. Недиффиринцированный рак 
C. Аденокарцинома 
D. Плоскоклеточный рак с ороговением 
E. Апудома 
270. Больной длительно страдал ревматическим эндокардитом и пороком митрального клапана. При очередном обострении наступила смерть от ишемического инсульта. Назовите форму ревматического эндокардита вызвавшего это осложнение. 
A. Диффузный вальвулит 
B. Острый бородавчатый 
C. Пристеночный 
D. Возвратно-бородавчатый 
E. Фибропластический 
271. Больной страдал циррозом печени, умер от желудочного кровотечения. На вскрытии обнаружены: цирроз, варикозное расширение вены передней брюшной стенки ("голова медузы"), пищевода, асцит, спленомегалия, венозное полнокровие брыжейки. Назовите осложнение цирроза печени. 
A. Печеночная недостаточность 
B. Печеночная энцефалопатия 
C. Портальная гипертензия 
D. Печеночно-почечная недостаточность 
E. Рак печени 
272. Больной мочекаменной болезнью умер от хронической почечной недос- таточности. На вскрытии: правая почка увеличена на размерах , паренхима истончена, лоханка и чашечки расширены, заполнены жидкостью. В устье мочеточника камень. Назовите патологический процесс в правой почке. 
A. Гидронефроз 
B. Гломерулонефрит 
C. Викарная гипертрофия 
D. Опухоль почки 
E. Пиелонефрит 
273. У женщины с маточным кровотечением, при гинекологическом осмотре в полости матки обнаружена ткань темно-красного цвета с множественными полостями, напоминающая "губку". При микроскопическом исследовании опухоли в лакунах крови обнаружен синцитий эпителиальных клеток с гиперхромными ядрами и клетки трофобласта. Назовите опухоль. 
A. Хорионэпителиома 
B. Пузырный занос 
C. Аденокарцинома 
D. Фибромиома 
E. Плоскоклеточная 
274. Больной, с ревматоидным артритом, длительное время получал кортикостероиды, внезапно прекратил их прием, через несколоко дней умер. На вскрытии обнаружены уменьшенные в размере надпочечники с тонкой серой корой. Назовите причины смерти больного. 
A. Сердечная недостаточность 
B. Почечная недостаточность 
C. Легочная недостаточность 
D. Печеночная недостаточность 
E. Надпочечниковая недостаточность 
275. Женщине с дисфункциональным маточным кровотечением сделали диагностическое выскабливание. Гистологически в соскобе выявлено множество мелких штампованных желез, выстланых многорядным эпителием. Просветы отдельных желез кистозно расширены. Назовите разновидность общепатологического процесса в эндометрии. 
A. Железисто-кистозная гиперплазия. 
B. Метаплазия 
C. Дисплазия 
D. Гипертрофические разрастания 
E. Атрофия 
276. При гистологическом исследовании удаленного лимфоузла, выявлены гранулемы с наличием эпителиоидных и гигантских многоядерных клеток. Какие клетки являются источником эпителиоидных клеток. 
A. Перициты 
B. Нейтрофилы 
C. Моноциты 
D. Лимфоциты 
E. Эпителиальные клетки 
277. У умершего больного, связанного с производством оксида кремния, при микроскопическом исследовании в легких обнаружены гигантоклеточные гранулемы. К какому виду гранулем они относятся? 
A. Иммунные 
B. Инфекционные 
C. Неустановленной этиологии 
D. Медикаментозные 
E. Неиммунные 
278. У больного на операции удалены из полости носа разрастания слизистой оболочки. При гистологическом исследовании в них выявлена диффузная инфильтрация лимфоцитами, плазмоцитами, макрофагами. Назовите вид воспаления. 
A. Образованием остроконечных кондилом 
B. Гранулематозное 
C. С образованием полипов 
D. Интерстициальное 
E. Экссудативное 
279. При вскрытии умершего от пневмонии больного выявлено, что нижняя доля правого легкого плотная, безвоздушная, на разрезе серого цвета, на висцеральной плевре наложения фибрина. Укажите наиболее вероятную этиологию пневмонии. 
A. Стафилококковая 
B. Микоплазменная 
C. Пневмококковая 
D. Вирусная 
E. Стрептококковая 
280. У больного с наркоманией длительно отмечалась лихорадка, генерализованная лимфоаденопатия, снижение массы тела. Смерть наступила от пневмоцистной пневмонии. Ваш предположительный диагноз. 
A. Лимфосаркома 
B. Туберкулез 
C. СПИД 
D. Сепсис 
E. Лимфолейкоз 
281. У ребенка с острым вирусным заболеванием возник катаральный ларинготрахеобронхит с отеком гортани и асфиксией. Назовите возникшее осложнение. 
A. Истинный круп. 
B. Ложный круп. 
C. Инороднее тело. 
D. Бронхиальная астма. 
E. Пневмония. 
282. У больного с наркоманией по результатам клинико-лабораторного исследования поставлен диагноз СПИД. Укажите возбудителя данного заболевания. 
A. Ретровирусы 
B. Риновирусы 
C. Реовирусы 
D. Энтеровирусы 
E. Аденовирусы 
283. Больной с повышенной активностью тиреостимулирующих иммуноглобулинов поставлен диагноз Базедова болезнь. Назовите иммунный механизм развития данного заболевания. 
A. Системная анафилаксия 
B. Цитотоксичность опосредованная Т-лимфоцитами 
C. Антителоопосредованная клеточная дисфункция 
D. Антителозависимая цитотоксичность 
E. Комплемент зависимая реакция 
284. Для постановки туберкулиновой пробы ребенку внутрикожно введен туберкулин. Через 24 часа в месте введения отмечена выраженная гиперемия, уплотнение. Назовите иммунный механизм развития гиперчувствительности. 
A. Образование гранулем 
B. Местная анафилаксия 
C. Иммунокомплексная реакция 
D. Клеточная цитотоксичность 
E. Комплементзависимая реакция 
285. На основании клинико-лабораторных данных больному поставлен диагноз хронический миелолейкоз. Какой метод является наиболее информативным для подтверждения миелопролиферативного синдрома при данном Заболевании. 
A. Пункционная биопсия печени 
B. Биопсия лимфатического узла 
C. Исследование периферической крови. 
D. Трепанбиопсия костного мозга 
E. Пункционная биопсия селезенки 
286. Больной с кровоизлиянием в мозг умер через 2 недели от начала заболевания. При морфологическом исследовании головного мозга обнаружена организующаяся гематома, а в нейронах прилежащих к этой зоне выявлена гипертрофия, увеличение размеров и числа ядрышек с высокой концентрацией в них РНК, гиперплазия отростков нейронов. Чем обусловлены данные изменения в нейронах. 
A. Клеточной регенерацией 
B. Гиперплазией внутриклеточных структур 
C. Физиологической регенерацией 
D. Патологической регенерацией 
E. Метаплазией 
287. При гистологическом исследовании меланомы кожи выявлена инвазия опухоли в пучки коллагеновых волокон сетчатого слоя дермы на уровне потовых желез. Укажите уровень инвазии опухоли. 
A. 1 
B. 4 
C. 5 
D. 2 
E. 3 
288. Больной удалена, локализованная на бедре плотно-эластическая, неподвижная, болезненная опухоль. При патоморфологическом исследовании выявлено: опухоль желтого цвета, без капсулы, зернистого строения с очагами некрозов и кровоизлияний, гистологически отмечается выраженный полиморфизм клеток. Ваш диагноз. 
A. Липома 
B. Ангиосаркома 
C. Рабдомиосаркома 
D. Злокачественная синовиома 
E. Липосаркома 
289. Мужчина злоупотреблявший алкоголем, после переохлаждения внезапно заболел. Поставлен диагноз крупозная пневмония. Укажите вид этой пневмонии по распространенности легочного поражения. 
A. Долевая 
B. Тотальная интерстициальная 
C. Двухстороняя мелкоочаговая 
D. Полисегментарная 
E. Псевдолобарная 
290. Больному на основании клинико-лабораторных исследований поставлен диагноз: р
Раскрутка сайта - регистрация в каталогах PageRank Checking Icon Яндекс цитирования