Это важно.

Мы предлагаем удобный сервис для тех, кто хочет купить – продать: земельный участок, дом, квартиру, коммерческую или элитную недвижимость в Крыму. //crimearealestat.ucoz.ru/ Перепечатка материалов разрешена только при условии прямой гиперссылки //allmedicine.ucoz.com/

Поиск

Реклама

Statistics


Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Нас смотрят

free counters

Ссылки.

Мы предлагаем удобный сервис для тех, кто хочет купить – продать: земельный участок, дом, квартиру, коммерческую или элитную недвижимость в Крыму. //crimearealestat.ucoz.ru/

Чат

Анатомо-фізіологічні  особливості статевого апарату дівчинки

У наш час дитяча гінекологія виділена в окремий розділ науки та практики. Гінекологічну допомогу дівчаткам здійснюють дитячі гінекологи як амбулаторне, так і в стаціонарі. Найчастіше в практиці дитячих гінекологів

трапляються аномалії жіночих статевих органів, травми, запальні процеси, дисфункціональні маткові кровотечі у ювенільному періоді. У розвитку дівчаток розрізняють такі періоди: період новонародженості — перші 28 днів життя, грудний — до 1 року, нейтральний — від 1 до 8 років, препу-бертатний — від 8 років до появи першої менструації, пубертатний — від появи першої менструації до 17-18 років.

У періоді новонародженості зовнішні статеві органи новонародженої дівчинки відрізняються деякими характерними особливостями. На стан статевих органів дівчинки впливають різноманітні фактори зовнішнього середовища, особливо під час внутрішньоутробного життя, при ембріогенезі, коли проходить формування і розвиток цих органів. Пошкоджуючу дію можуть здійснювати алкоголь, наркотики, хімічні препарати, які приймає вагітна, певну роль відіграють екстрагенітальні захворювання матері, а також перебіг пологів.

У новонароджених дівчаток статеві губи сильніше виступають вперед, у більшості дівчаток малі статеві губи прикриті великими. У них більше, ніж у дорослих, малих вестибулярних залозок. Іноді відмічається десквамація покривів малих статевих губ, що відбувається під впливом естрогенів, отриманих від матері. Поступово ці зміни регресують. Потім геніталії ростуть повільно і починають функціонувати лише із настанням статевої зрілості — це нейтральний період. Рівень статевих гормонів у цей час низький, виділень з вагіни немає.

Препубертатний період починається із розвитку вторинних статевих ознак і закінчується появою першої менструації (menarche). За рахунок підвищення рівня гормонів гіпофіза та естрогенів починають з'являтися вторинні статеві ознаки — оволосіння на лобку, розвиток молочних залоз, ріст кісток, відкладається підшкірний жир у певних місцях.

В яєчнику, який ще не був підготовлений до виконання основної функції, фолікули, почавши дозрівати, піддаються атрезії. До виконання своєї основної функції ще не готова матка — не розвинутий залозистий апарат ендомет-рія. Поява першої менструації знаменує початок етапу статевого дозрівання. В яєчнику один із примордіальних фолікулів дозріває, з нього виходить яйцеклітина. Під час дозрівання фолікула виділяються естрогени, а після виходу яйцеклітини утворюється жовте тіло, що продукує прогестерон. Ці гормони впливають на матку, викликаючи проліферацію ендометрія, а потім — його секрецію і десквамацію — починається менструація. Цим завершується Препубертатний період.

Після появи першої менструації може пройти 1,5-2 роки, поки менструації стануть регулярними. У цей час можуть спостерігатися ювенільні кровотечі. У цьому періоді повністю розвиваються вторинні статеві ознаки, формується жіночий організм. На кінець пубертатного періоду встановлюється нормальний овуляторний цикл з утворенням жовтого тіла.


Раскрутка сайта - регистрация в каталогах PageRank Checking Icon Яндекс цитирования